Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Zapraszamy na Cykl warsztatów rozwojowych dla nauczycieli i uczniów.

To początek znanej z dzieciństwa zabawy w państwa i miasta, polegającej na wyszukiwaniu słów z różnych dziedzin rozpoczynającą się na tę samą literę. To także znany z lekcji matematyki układ osi współrzędnych. W obu przypadkach "x,y,z" pozwala uporządkować rzeczywistość zdarzeń. W tym roku mamy doświadczenie ograniczeń związanych z sytuacją epidemii, zdalnego nauczania, drastycznych zmian w sposobie funkcjonowania w świecie. Jako swoiste antidotum przydatne będzie działanie w oparciu o współpracę i zabawę dzieci i dorosłych.

Szczegółowy program w załącznikach. W razie pytań prosimy o kontakt.
#warsztaty #muzyka #marzenie #medytacja #obraz #oko #opowiesc #taniec #tresc #tempo #wolnaszkolawaldorfska

http://www.szkolawaldorfska.pl/

1 września zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

1 września po długiej przerwie wracamy do tradycyjnego nauczania w szkole. Musimy jednak dbać o bezpieczeństwo własne i innych stosując zasady higieny i bezpieczeństwa wskazane przez MEN, MZ i GIS. Szczegółową strategię funkcjonowania szkoły zamieścimy nieco później, a teraz załączamy:

10 zasad bezpieczeństwa dla uczniów.

Rok szkolny chcemy rozpocząć dnia 1 września według następującego harmonogramu:

Godz. 9:00 klasy 1-6
Godz. 10:00 klasy 7-12

Jeżeli dopisze pogoda, spotkanie ogólne odbędzie się na placu zieleni przy szkole..
Prosimy, by rodzice i dzieci przyszli na spotkanie w maseczkach.

Dyrekcja Wolna Szkoła Waldorfska.

więcej...

Klejnym świętem jakie zawitało u nas w szkole był karnawal rzemieślników. Odbył się 24.01.2020 . Tego dnia odwiedzać można było salony fryzjerskie, masażu, fotograficzny, kosmetyczny, kulinarny. Atrakcji było bardzo dużo. Odbył sie również już II turniej tenisa stołowego. Turniej miał na celu popularyzację gry w tenisa stołowego, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz integrację dzieci, młodzieży, dorosłych. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach Turnieju oraz zawodnicy z miejsc II i III otrzymali puchary, dyplomy. Życzymy rozwijania w sobie pasji do tego pięknego sportu.
#tenisstolowy #sport #karnawal #rzemieslnikow #szkola #alternatywna #pedagogika #fotografia

prev next

Zachęcamy do wspólnego działania w przygotowaniach kiermaszowych. Tym razem będzie to pracownia ceramiczna. Będziemy lepić, szkliwić, ale przede wszystkim dobrze się bawić wspólnie tworząc piękne prace na kiermasz.

Zapraszamy wszystkich! Rodziców naszej społeczności szkolnej, nauczycieli oraz wszystkich tych którym bliskie jest tworzenie w glinie.

Warsztaty poprowadzi Pani Katarzyna Gajda nauczyciel naszej szkoły. Na co dzień z ogromną pasją prowadzi zajęcia artystyczne z dziećmi i młodzieżą naszej szkoły.

Ilość miejsc ograniczona: maksymalnie 10 osób
Bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa

Spirala Adwentowa

Spirala adwentowa-cudowne przeżycie, które wprowadza Nas w czas oczekiwania na święta.
Adwentowa spirala to piękny zwyczaj. Na początku adwentu dzieci wkraczają w ułożony na podłodze z jodłowych gałęzi spiralny łańcuch.

Spirala to symbol drogi człowieka do swojego wnętrza i próby poznania siebie. W centrum spirali płonie świeca. Dzieci stąpają po gałązkach w ciszy i skupieniu. Od dużej świecy - światła w centrum odpalają swoje własne świeczki, niosąc swe własne światełko.

„Świat mgłą otulony, na znak z nieba czeka i my wszyscy wyglądamy Chrystusa człowieka" Z intencją powyższych słów, w ciszy, dzieci opuszczają salę. W dłoniach mają jabłuszko, w którym płonie świeczka.

REKRUTACJA DO KLASY 1 

NA ROK SZKOLNY 2020/2021

REKRUTACJA DO KLASY 0 

NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Szanowni Państwo!
Ruszają warsztaty malarskie dla nauczycieli i rodziców z Panią Bolesławą Habdank-Wojewódzką
Warsztaty będą się odbywały w czwartki o godz. 18:00, szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły.

Unikalna okazja doświadczenia pracy ze sobą za pomocą rysunku form i malarstwa oraz czerpania z obecności doświadczonego praktyka w pedagogice waldorfskiej.

Pani Bolesława Habdank-Wojewódzka zbierała swoje doświadczenia, studiując malarstwo w Arteum Malschule oraz Malschule am Goetheanum w Dornach w Szwajcarii. Od roku 1990 współorganizuje i prowadzi zajęcia terapeutyczne, zajęcia malarskie w ramach seminariów z pedagogiki waldorfskiej oraz kursy malarstwa, rysunku form, rzeźby i sztuki socjalnej. Ma ponad trzydziestoletnią praktykę w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Serdecznie ZAPRASZAMY!.

Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli i gości na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020, które odbędzie się dnia 2 września 2019 r.
o godz. 10:00.

"Ostatecznym celem jednostki nie może być uszlachetnienie jakiejś pojedynczej władzy duszy, lecz rozwój wszystkich drzemiących w nas zdolności. Wiedza ma wartość tylko dzięki temu, że przyczynia się do wszechstronnego rozwinięcia całej istoty ludzkiej". R.Steiner, Filozofia Wolności.

Zapraszamy na wystawę i wernisaż "100 LAT PEDAGOGIKI WALDORFSKIEJ”

Wystawa ta prezentuje prace dzieci od przedszkola do klasy maturalnej w polskich przedszkolach i szkołach oraz prace nauczycieli inspirowane wskazówkami Rudolfa Steinera dotyczącymi artystycznej drogi samopoznania i pracy nad sobą.

Na wystawie znajdują się prace uczniów naszej szkoły zachęcamy i serdecznie zapraszamy do oglądania.

Wystawę można oglądać w Galerii na Poddaszu na trzecim piętrze Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w dniach 18.04.2019 – 22.05.2019.

Zapraszamy również na wernisaż w dniu 29.04.2019 o godz. 17:00

http://www.rajska.info/…/1347-wernisaz-wystawy-100-lat-peda…

http://www.szkolawaldorfska.pl/

#pedagogikaalternatywna #wolnaszkolawadorfska #kraków#pedagogikawalrodfska #RudolfSteiner #kolorywaldorfskie

Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO Kalejdoskopu 2019 zawitał do naszej szkoły.

W ramach nawiązanej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka zorganizowaliśmy pokazy filmowe dla najmłodszych i klas 4-7.Dzięki temu uczniowie mieli okazję poznać różne techniki animacji poklatkowej.

Uczniowie klas starszych wyróżnili filmy:
Pamięć
https://www.youtube.com/watch…
The Twist
https://www.youtube.com/watch…
Nieproszone myśli
https://www.youtube.com/watch…

Najmłodsi wybrali film
Florek i kosmiczny brylant
https://www.youtube.com/watch…

http://www.szkolawaldorfska.pl/

#pedagogikaalternatywna #wolnaszkolawadorfska #kraków#pedagogikawalrodfska #RudolfSteiner #kolorywaldorfskie

Spotkaj się z nami, by poznać siebie.

Wolna Szkoła Waldorfska to ludzie, którzy zabiorą Cię w pasjonującą podróż. Dzięki naszym zajęciom odkryjesz niezbadane dotąd rejony swoich możliwości lub postawisz nowe kroki na drogach, które już prowadzą w głąb Ciebie.

Tutaj spotkasz się z ukrytym w Tobie artystą, sportowcem i naukowcem, zdolnymi rozwijać się w harmonii z otaczającym Cię światem i wśród życzliwych Ci rówieśników i nauczycieli.

Nie zwlekaj, wyrusz z nami w podróż do niewyczerpanego źródła Twoich możliwości.

Spotkaj się z nami...

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE

z prof Jostem Schierenem

22.02.2019 r.

Znaczenie twórczości Goethego dla myśli antropozoficznej Rudolfa Steinera i pedagogiki waldorfskiej, ze szczególnym uwzględnieniem "Baśni o zielonym wężu i pięknej Lilii".

prof Jost Schieren jest dziekanem wydziału pedagogicznego w Wyższej Szkole: Alanus Hochschule w Alfter / Bonn.


WYKŁAD

https://web.facebook.com/events/524387951392730/

SEMINARIUM

https://web.facebook.com/events/1074162776076463/


Witam, z dużym wyprzedzeniem, chciałbym zapowiedzieć otwarcie nowego rocznika studiów Gimnastyki Bothmerowskiej. Tym razem studia są szczególnie dedykowane  dla nauczycieli WF w szkołach waldorfskich, oraz instruktorów różnych dyscyplin ruchu. Studia będą trwały około 3 lat z zaliczeniem. Zjazdy będą się odbywały 4 razy w roku w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Zajęcia prowadzą instruktorzy z różnych krajów. Martin Baker [W.Brytania ] Goran Petersson [ Szwecja] Stefan Thilo [ Niemcy] Eric v. Vijnen [ Hollandia] Adrian Contantinescu [ Niemcy] Marek Sołek [ Polska]. Studia kończą się egzaminem i wydaniem dyplomu[ BMI i Nordic Comitee[ obie federacje [partycypują w tym projekcie] – to jedyne instytucje wydające certyfikowane dyplomy w tej dziedzinie]. Nie znamy jeszcze ceny tego kursu, zależy ona w dużej mierze od ilości uczestników. W dygresji do tego projektu, chciałbym przypomnieć że gimnastyka Bothmera jest jedyną dziedziną, która nie istniała wcześniej a została zainicjowana przez R.Steinera i stworzona wspólnie z Grafem Bothmerem specjalnie dla szkoły waldorfskiej. Szczególnie w dzisiejszych czasach prawidłowy rozwój zdolności ruchowych oraz psychofizycznych, kształtowany tak jak w gimnastyce Bothmera ma głębokie znaczenie dla młodego człowieka. Marek Sołek


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Jak co roku, serdecznie zapraszamy na kiermasz świąteczny. 

sobota 08. Grudnia 2018 od  godz. 11.oo

 

Wycieczka do Zakopanego

Dnia 18-19.10.2018 roku klasy 9,10,11,12 wybrały się na dwudniową wycieczkę na południe naszego kraju, do pięknego i malowniczego Zakopanego. Celem wycieczki było zrealizowanie założonych zamierzeń, jak i umiejętne dostrzeganie piękna natury.. O 6 rano wyjechaliśmy z Krakowa i dotarliśmy na miejsce w okolicach godziny 8.30. Przywitała nas piękna aura.Trasa znana każdemu wielbicielowi Tatr bardzo dobrze. Z reguły przebiegana, traktowana jako trasa dojściowa... Ale też czasem bywa celem samym w sobie. Toteż nawet wycieczka z widokami nad Czarny Staw była czymś przyjemnym :)trochę historycznie, trochę topograficznie. Krótka relacja fotograficzna naszych uczniów.


Facebook: https://www.facebook.com/wolnaszkolawaldorfska/

ROZPOCZĘCIE  ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Kolejne wakacje mamy za sobą, a były to wakacje o kilka dni dłuższe, bowiem uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 nastąpiło w poniedziałek 3 września 2018r.Nowa pastelowa kolorystyka wnętrza szkoły, atmosfera dająca dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Wiele zabawek jest dziełem rąk uczniów. Wszystkie wykonane są wyłącznie z naturalnych materiałów. Koszyki pełne szyszek, kasztanów, korzeni, kamieni, klocków – to część prawdziwego świata, dary nieba i ziemi, które dają dziecku poczucie prawdy o świecie, budzą w nim szacunek do natury, a poprzez swą prawdziwość i naturalność korzystnie wpływają na rozwój zmysłów i wyobraźni.

Zdjęcia na facebook. 
https://www.facebook.com/wolnaszkolawaldorfska/

Zapraszamy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego  03.września o godz. 9.oo

MAŁY KSIĄŻĘ –  spektakl realizowany przez klasy licealne w reż.Magdaleny Smoławskiej.

 Zakończenie roku szkolnego 22.06 godz 09.oo

Zapraszamy na Piknik w ogrodach szkoły w godz.10.oo-13.oo

Przyjmujemy zapisy na rok 2018/2019 - 

do klasy  0 

szkoły podstawowej 1-8

Liceum 1-3


29.09.2017 Święto Michaela.

Ślubowanie klasy 1szej

25.03.2017 Dzień Otwarty .Centrum Kultury Solvay

25.03.2017 Dzień Otwarty .Centrum Kultury Solvay

 

Kiermasz Świąteczny 

18 grudnia 2016 godz 10.oo-15.oo

Święty Marcin

Najpierw teatr- opowieść o św Marcinie- mężnym i współczującym rycerzu, potem poszukiwanie i spotkanie z rycerzem na siwym koniu, który pojawił się z mgły i we mgle rozpłynął, ale....zostawił worek pełen rogali. Po powrocie do dworku smakowaliśmy przepyszny kompot i rogale. Cudowny klimat tego wieczoru oddają zdjęcia pani Agnieszki Rzymek.


prev next
 

"Tydzień włóczęgi po bieszczadzkich wertepach"

To część naszego programu edukacji, zwanego szkołą przetrwania. Były góry, żagle, przeprawy, poszukiwania skarbu, wspinaczka, jazda samochodami terenowymi , jazda na segwayu, no i las, las, las.... 25.09.2016

więcej zdjęć na  :https://www.facebook.com/wolnaszkolawaldorfska/

1 Września  godz 10.oo wkroczyliśmy  nowy rok szkolny 2016/17.

Szkoła działa w dwóch budynkach - łącznie 16oo m. zanurzonych w 4 hektarach zieleni.

W tym roku, naukę w naszej szkole rozpoczyna  młodzież na wszystkich poziomach;od 1 szej do 6 tej klasy szkoły podstawowej oraz 1-3 klasy gimnazjum, i  1 szej klasy liceum - czyli w sumie 10 klas i około 100 uczniów.
zatrudniamy 35 nauczycieli.


12 klas + świetlica

Pracownie ; ceramiki - stolarstwa -malarstwa i rysunku, rzemiosł miękkich.

Oraz dwie sale gimnastyczne.

 
 
 


 

03.03.2016 godz 18.30 Wykład dr.Joanny Nehring -okresy biograficzne i ich znaczenie - pierwsze, drugie i trzecie siedmiolecie. 


Przed świętami pieczemy pierniczki...

 
 
 
 

wszystkie nowości i aktualności co kilka dni na facebooku

https://www.facebook.com/wolnaszkolawaldorfska


 
 
 
 

wprowadzamy zapowiadane zajęcia "dodatkowe". Zajęcia są przewidziane dla wszystkich dzieci, bez dodatkowych opłat.

Teatr - od czwartku 10 października regularnie co czwartek

Hipoterapia - Środa godz 13.30.Prowadząca pani Izabela Zabajewska. zaczynamy 16.09.

Zdrowy kręgosłup -zajęcia ruchowe - Czwartek godz 14.45. Prowadzący pan Konrad Kocot. Zaczynamy 17.09

Capoeira - Poniedziałek godz 12.00. Prowadząca pani Agnieszka Luber. Zaczynamy 21.09

Język angielski- Native speaker czwartek godz 12.oo. Prowadzący William Shaw. zaczynamy od 01.10 
 

NOWE BUDYNKI DLA NASZEJ SZKOŁY

ul.Zawiła 2-4
Sztuka wychowania - to seria książek w naszym wydawnictwie. Jako pierwsza  ukazała się Szkoła bez Lęku " Christopha LindenbergaWolna Szkoła Waldorfska organizuje pierwsze międzynarodowe

 Letnie Warsztaty Gimnastyki Bothmera

Kraków 30.06 - 04.07


Zdjęcia z naszego pikniku w Parku szkolnym

"WALDORFSKIE OGRODY"

07.czerwca 


Trwają zapisy do nowo powstającej szkoły waldorfskiej, która rusza od września w lokalizacji Kraków ul.Zawiła 2a. Przygotowujemy również wniosek do Polskiego i Niemieckiego Związku Szkół Waldorfskich o oficjalną akceptację i zgodę na używanie nazwy.


NASZA SZKOŁA:

Teren na którym znajdują się budynki naszej szkoły to 5 ha zieleni i pól, które zajmował przez lata Instytut sadownictwa. Zabudowania dworskie datuje się na rok 1890. Dwór, w którym ulokowane są pierwsze klasy szkoły podstawowej otoczony jest zielenią, to piękny park ze starodrzewiem, miejsce zanurzone w naturze. Tutaj dzieci przez cały okres edukacyjnej przygody, mogą żywo obcować z przyrodą.

 

24.02.2016 godz 18.00 - Spotkanie dla rodziców klasy pierwszej na rok 2016/17