Tak było na naszym pikniku :)

07. czerwca  

"WALDORFSKIE OGRODY"

W naszych ogrodach rośnie muzyka, taniec, teatr, radość tworzenia i otwarta przestrzeń wolności.

 

 

Gościliśmy przyjaciół oraz wszystkich którzy wspierają naszą inicjatywę; uśmiechem, dobrą myślą i dobrym słowem. Nasz ogród  pękał w szwach od nadmiaru życzliwości. :)


 

PROGRAM DNIA 07.06 2015


 

 13.00-13.45  

TEATR  RODZINNY HAŁASÓW - "ZEGAR BIJE"

Dzieło niezwykłej urody w wykonaniu sześcioosobowej rodziny Hałasów. Zobaczcie a słowo teatr nabierze w waszych głowach unikalnego brzmienia...

czas trwania 45 minut.
Zegar bije Spektakl wywiedziony z tradycji kolędniczego "wertepu" – wędrownego przedstawienia granego od wsi do wsi, od chałupy do chałupy, od człowieka do człowieka. Czułego na reakcję widza i dla widza czułego. Liryczna opowieść o śmierci, miłości, wędrowaniu. Każda scena to nowa historia, grana na tle starych sztandarów i wyszywanek, przetykana muzyką i dźwiękonaśladowczą narracją wykonywaną na "uszach" widza - by go oczarować, omamić, porwać w świat wyobraźni ludycznej, prostej, pełnej smaku i bezpretensjonalności. W spektaklu posłuchamy pieśni dziadowskich zebranych przez Jacka Hałasa, muzyki napisanej i zaaranżowanej na sześcioosobową rodzinną orkiestrę oraz Hałasów w "domowej" odsłonie.
Pieśni dziadowskie Wędrujący po terenach dawnej Rzeczypospolitej dziadowie śpiewali pieśni o świętych, o cudownych objawieniach, o końcu świata i Sądzie Ostatecznym,o śmierci i pośmiertnej wędrówce dusz, a także historie oparte na wątkach biblijnych i apokryficznych oraz opowieści o rozmaitych tragicznych zdarzeniach.Bogaty i zróżnicowany repertuar pieśniowy dziadów charakteryzował się tym, iż funkcjonujące w nim teksty posiadały swoistą wymowę moralną. W obrazowy sposób ukazywały ogólnoludzkie prawdy, jednocześnie przypominając o wynikających z nich zasadach.Rozważania te – jak szlachetny kruszec – szlifowane przez setki lat na bezdrożach Europy, nabrały wyrazistej i pięknej formy, do dzisiejszego dnia zadziwiającej kunsztem i bogactwem wyobraźni. Niestety większość repertuaru dziadowskiego – tak jak i sama postać dziada, lirnika niemal przepadła w odmętach dziejów, wraz z całą mądrością pokoleń zapisaną w pieśniach.
Jacek Hałas artysta od wielu lat eksplorujący różne dziedziny sztuki tradycyjnej – śpiew, taniec, muzykę instrumentalną i rzemiosło – dotarł do nielicznych śladów tego zapomnianego bogactwa. Łącząc doświadczenie z wyobraźnią, oraz praktykując grę na lirze korbowej – archaicznym strunowym instrumencie wschodnioeuropejskich wędrowców – stworzył na tej bazie nową, artystyczną formę dziadowskiej sztuki. Dzięki współpracy ze znakomitym aktorem i reżyserem Darkiem Skibińskim dziadowskie pieśni stały się przyczynkiem do stworzenia nowej teatralnej formy dla starej sztuki opowieści.

Zespół

Jacek i Alicja Hałas – członkowie najciekawszych formacji folkowych w Polsce (Bractwo Ubogich, Muzykanci, Kwartet Wielski), międzynarodowych projektów artystycznych ( Tikkun, Schola Wegajty, Dom Tańca-Poznan) oraz teatralnych (Teatr Strefa Ciszy, Teatr Wegajty), tym razem powołali nietypową i jedyną w swoim rodzaju muzyczno-teatralną trupę, zapraszając do współpracy swoje własne dzieci: Julię, Antoniego, Jonasza i Jakuba Hałasów. W takiej formacji teatr jest pretekstem do wspólnego, rodzinnego tworzenia i realizowania pasji.


REŻYSERIA: Dariusz Skibiński


MUZYKA: Jacek Hałas

SCENOGRAFIA: Jacek Hałas, Dariusz Skibiński
WYSTĘPUJĄ: Jacek i Alicja Hałas, Julia, Antoni, Jonasz i Jakub Hałas

PRODUKCJA: Międzynarodowy Festiwal Teatralny WERTEP i Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA
fot. Mario Jagniewski
fot. Jacek Hałas
więcej...

14.30 - 15.00

POKAZ CAPOEIRA UNICAR grupa ADAMA FABY

Instruktorzy z tej grupy będą prowadzili zajęcia capoeiry w naszej szkole.


11.00-13.00

.JAZDA NA KUCYKU


11.oo-13.oo

.CHODZENIE PO LINIE.

CHODZENIE NA SZCZUDŁACH

Domorośli cyrkowcy i linoskoczkowie :)

prev next

.WYŻYWIENIE ZAPEWNIA NASZ SZKOLNY CATERING

Stoiska kiermaszowe

ZABAWKI Z DREWNA

ZABAWKI I PRZEDMIOTY UŻYTKOWE Z WŁÓCZKI

.WYROBY CERAMICZNE

MIÓD Z JASNEJ POLANY