muzyka

Muzyka od początku otula małego człowieka, stwarza atmosferę, przełamuje wyobcowanie. Wspólne śpiewanie jest harmonizującym doświadczeniem tej małej społeczności jaką jest klasa. Ono uczy jak słuchać siebie i jak słuchać innych. Kształcenie głosu , muzykalności , rytmu oraz słuchu, następuje poprzez stopniowe, regularne [ po kilka godzin tygodniowo] praktykowanie tej wspaniałej sztuki, w której człowiek sam staje się muzykiem i instrumentem.

Na kolejnych etapach wprowadzamy śpiewanie na głosy i body perkussion. Gra na flecie jest praktykowana od pierwszej klasy.

ŚPIEWANIE

CHÓR SZKOLNY

GRA NA INSTRUMENTACH

nullFlet pentatoniczny

nullFlet diatoniczny

SZKOLNA ORKIESTRA

Orkiestra składa się z uczniów którzy grają na instrumentach i chcą wspólnie  z nauczycielem prowadzącym, grać muzykę klasyczną.

Zakupiliśmy do szkoły wspaniałe pianino i kompletujemy dalsze instrumentarium.

ZESPÓŁ SZKOLNY

Zespół zostanie utworzony dla pasjonatów współczesnej muzyki pop którzy grają lub chcą podjąć naukę gry na odpowiednich instrumentach. może to być rock czy inny gatunek

ZESPOŁY MUZYCZNE W SZKOŁACH WALDORFSKICH -VIDEO

Junge Waldorf -Philharmonie - to projekt stworzony w 2004 r przez ucznia szkoły waldorfskiej w Stuttgarcie. Orkiestra składa się z uczniów- wybitnie uzdolnionych muzycznie [wystarczy posłuchać tego koncertu Maxa Brucha], którzy zostali wzięci pod skrzydła przez wybitnych muzyków, dyrygentów, z którymi studiują utwory muzyczne na najwyższym poziomie, a następnie wyruszają w trasę koncertową po europie.